pondělí 11. listopadu 2013

Postřehy

Můj život se točí kolem školy, občas práce a zbytek odpočinku. Postřehy několika posledních dní:

Sýkorky, kterým jsme nainstalovali na okno tuto krmící lojovou kuličku pro, jsou výkonné a kuličku dokážou zkonzumovat za týden. Když je síťka prázdná, sýkorka netrpělivě přeskakuje z horní příčky od teploměru na dolní.


Poslední dobou slýchám, že ukulele je moderní záležitost. Od té doby, co jsem viděla ukulele na jednom finském blogu, vidím ukulele na každém rohu.

Finská kartička zdravotního pojištěnce (Kela kortti) a evropská kartička zdravotního pojištění, jsou dvě odlišené kartičky. Mám s tím problém, neb mám v peněžence moc kartiček. Problém nemám s tím, že jsem již konečně pojištěná ve Finsku a nemusím platit 1140 kč měsíčně české VZP.

Za poslední týden jsem přečetla jednu celou magisterku (o který ještě potřebuju napsat dvě stránky), Ióna od Platona, Poetiku od Aristotela, článek o Palestincích na pláži v pásmě Gazy, článek o naratologii v historických událostech, článek o něčem, co se jmenuje historiebruk (použití historie).

V pátek shlédnutý film Melancholia se nám se Simem fakt líbil. V sobotu shlédnutý film Pěna dní nás naopak docela zklamal.


Pořád tu ještě nezačalo sněžit ani mrznout, skoro zvláštní.

Stmívá se ve čtyři, listí a barvy jsou pryč, prostě listopad.

Ještě měsíc školy a pak měsíc volna. Takže s chutí do toho!

kino Engel v Helsinkách mírně připomíná Světozor, což je super!


4 komentáře:

 1. Ukulele na každém rohu. :D
  Máte super výhled z okna. A sýkorka, ach.

  OdpovědětVymazat
 2. jaké ukulele? haha.
  hele, poslali mě sms, že mají tu čtečku. vyzvednu. nyx?

  OdpovědětVymazat
 3. ty bydlíš v Kallio? tam mám oblíbenou kavárnu! Taikalamppu. :)

  OdpovědětVymazat