sobota 2. listopadu 2013

Česko

Měla jsem týden volno, první půlku týdne jsme se váleli v Imatře, no a tu druhou jsem se oháněla v Čechách. Doslova. Za pět dní jsem objela kolečko Praha - Brno - Hronov - Praha. Babička měla osmdesátiny a výstavu, tak jsme to trochu oslavili. Sáře je už 5 měsíců, tak jsme to taky trochu oslavili. Chvíli jsem i stihla moje molé spolužáky. Bylo to fajn. Mezitím jsem stále stresovala a dopisovala poslední esej. Na tu jsem mimochodem zvědavá. Jeslti projde, budu ráda!

Taky jsem si celou dobu uvědomovala, jaký je to luxus pracovat, studovat, žít v mateřském jazyce. Nějak mě ty jazyky zmáhají, studium ve švédštině není úplně to samé, jako studovat švédštinu pěkně v bezpečí Brna. Studovat finštinu je jako studovat maďarštinu. Po třech letech mi unikají základní věci. No jo, člověk se musí snažit, aby měl to, co chce. Z mé angličtiny se stává mezinárodní hybrid.

Tady pár fotek. Pěkný sobotní večer, neděli a začátek týdne!

Sára

Hradec králové - nádraží

brácha u voleb v Hronově

Hronovka = prdlavka

díla mé babičky


na hronovském hřbitově
___________________________________

I spent few days in Czech Republic, visiting my friends and my family. My granny turned 80 and had a little party and vernisage of her work. It was cool to be there for a while, see people and speak my own language. Before moving to Finland I never thought how good it actually is to study, live and work in your own language. I am now doing everything in foregin languages and it's tiring sometimes. But that's life :)

Have a nice Sunday and good start of the new week!

2 komentáře:

 1. Fotky z Hronova se povedly. Dík.
  Těším se na nová témata esejů.
  gr.

  OdpovědětVymazat
 2. čus, na Vltavě jsou osudy paní 'Sobotkové. Tak si to poslechni! bude to na netu asi jen týden, jestli se nepletu.
  m.

  OdpovědětVymazat