středa 25. března 2015

Čekání na jaro

Musím říct, že zkrácení zimy dvěma týdny v Thajsku se vyplatilo. Už přemýšlíme, kam za rok, Simovi to tropické počasí navíc děsně pomáhá v boji s atopickým ekzémem. Neměla by mu to nějak platit pojišťovna? Před odjezdem jsme měli fólii na oknech, den po příjezdu nám fólii a lešení sundali a my máme po půl roce balkón! A z něj vidíme každý den jinou oblohu:Taky bylo v Helsinkách bylo nečekaně skoro jaro. Což se ale týden po příjezdu změnilo na neoblíbenou sestru blížícího se jara - takatalvi - pozdní zimu. Dneska ráno sněžilo, děti na hřišti jsou zase nadšené, že můžou stavět sněhuláky, jinak je to ale otrava, protože všichni už chtějí jaro a zelenající se stromy a květy. Bohužel, ještě to chvíli potrvá.

Pár pozitivních zpráv na závěr:
Pustila jsem se zpátky po 4 měsících do diplomky.
Minulé úterý byla v Helsinkách vidět polární záře! Fotodokumentace níže.
Minulý čtvrtek bylo všude na světě (a i v Helsinkách) vidět zatmění slunce.
V sobotu jsme zasadili semínka rukoly, salátu, petrželky, bazalky a nějaké thajské chryzantémy a dneska v úterý už všechno roste!
Pilným studentům ve Finsku stát přeje, právě jsem si spočítala, že mám nárok dostávat studentskou podporu i přes letní prázdniny, což znamená, že můžu dokončit diplomku v létě, chodit v klidu na intenzivní finštinu a ještě mít čas na hledání práce a výlet do ČR. Kiitos!

Mějte se fajn a pošlete nám sem z Čech trochu jara :)zatmění slunce
jedna thajská palma na závěr, prohlížení fotek z Thajska mě
ještě pořád baví :)Žádné komentáře:

Okomentovat